شرایط و قوانین اسکاپلاس


کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده مناسب از خدمات اسکاپلاس به دقت ملاحظه فرمایید.
ورود کاربران به وب‏‌سایت هنگام استفاده از پروفایل شخصی، ویدئوهای رسانه تصویری و سایر خدمات ارائه شده توسط اسکاپلاس به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از خدمات اسکاپلاس است. لازم به ذکر است ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین اسکاپلاس از سوی کاربر است.


1- تعاریف
مطابق قانون تجارت الکترونیک وبه منظور شفاف سازی اطلاعات و برداشت مشترک از واژه‌های به کار رفته در توافقات ذیل الذکر، تعاریف کلمات مندرج در متن قوانین به شرح زیر تعریف می شوند.
1-1-فروشگاه: اسکاپلاس به عنوان فروشنده
2-1-سایت: وب سایت اسکاپلاس  به آدرس  www.skaplus.ir
3-1-محتوای سایت: کلیه اطلاعات من‌جمله قیمت، متن، عکس، فیلم و مشخصات فنی محصولات یا کلیه مقالات و اخبار درج شده در سایت و وبلاگ
4-1-کاربر میهمان: هر فردی که از طریق اینترنت وارد سایت اسکاپلاس شده باشد، کاربر میهمان تلقی می شود.
5-1-عضو: هر شخص حقیقی که بنا بر مشخصات هویتی قابل استناد به عضویت سایت درآمده باشد، عضو تلقی می شود.(عضویت اشخاص حقوقی صرفا از طریق عضویت نماینده حقیقی مجاز شخصیت حقوقی امکان پذیر خواهد بود.)
6-1-مشتری: کاربر یا عضوی که از سایت خرید می نماید.
7-1-سفارش: کالا یا کالاهایی که مشتری انتخاب و با تکمیل فرآیند سفارش گذاری در سایت ، قصد خرید آنها را اعلام می نماید.
8-1-استعلام: بررسی دامنه مورد نظر مشتری و اعضا در سایت  www.skaplusnic.com
 
2- شرایط انعقاد بیع برای خرید از سایت
مشابه محیط فیزیکی، در محیط الکترونیکی نیز هر گونه داد و ستدی که انجام می گیرد، نشان دهنده وقوع یک عقد یا قرارداد می باشد. عقد یا قرارداد مطابق ماده 183 قانون مدنی عبارتست از اینکه ” یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر دیگر تعهد بر امری نمایند و مورد قبول آنها باشد ” ؛ بر همین اساس قرارداد آنلاین نیز قراردادی است که از طریق “داده پیام” منعقد می گردد.
ثبت هر گونه سفارش به منزله آگاهی و قبول قوانین سایت بوده و لذا مشتری موظف است قبل از هر گونه ثبت سفارش این قوانین را به دقت مطالعه و در صورتیکه با آنها موافق است، سفارش خود را ثبت نماید. خرید محصول در اسکاپلاس به معنای این است که مشتری در کمال صحت عقل و پس از بررسی های لازم اقدام به ثبت سفارش نموده است.
سن کاربران: برای خرید از سایت سن قانونی (18 سال تمام) الزامی بوده و در غیر اینصورت می بایست خرید از سایت توسط والدین یا قیم قانونی انجام شود . عدم رعایت این امر راسا بر عهده مشتری خواهد بود.


3- راه های ارتباط الکترونیکی سایت
هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات اسکاپلاس استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‏‌کنید و یا به پشتیبانی تیکت می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که اسکاپلاس به صورت الکترونیکی (از طریق تیکت، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.
همچنین آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های سایت از طریق آنها یا ارسال تیکت در پروفایل خود صورت می‌گیرد.
جهت اطلاع‌رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، امکان دارد اسکاپلاس برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید که در صورت عدم تمایل ایشان با ارسال کد off این سرویس لغو می گردد.
توجه فرمایید تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما، پایگاه رسمی این سایت یعنی www.skaplus.ir   است وکاربران جهت برقراری ارتباط، تنها می‏‌توانند از آدرس‌‏های ذکر شده در بخش تماس با ما استفاده کنند.


4- مراحل ثبت سفارش و خرید
1-4- ثبت سفارش و استعلام دامنه: پس انتخاب پکیج مورد نظر و تایید پرداخت سفارش به سایت www.skaplusnic.ir  مراجعه کرده و دامنه مورد نظر خود را بررسی و استعلام نمایید.
2-4- ارسال دامنه و نهایی کردن فرآیند سفارش: پس از استعلام و نهایی شدن خرید دامنه، نام دامنه را برای پشتیبانی اسکاپلاس از طریق تیکت یا واتساپ ارسال نمایید تا در اسرع وقت DNS های مربوط به دامنه تنظیم شوند و نرم افزار خریداری شده بر روی آن آدرس راه اندازی شود.
3-4- مشتریان در هنگام ثبت سفارش می بایست اطلاعات خود را بصورت دقیق وارد فرم سفارش نمایند، در غیراینصورت مسئولیت بروز هر گونه مشکل و ضرر و زیان احتمالی بر عهده ایشان می باشد. بنابراین درج آدرس، ایمیل و شماره تماس‌های همراه و ثابت توسط مشتری، به منزله مورد تایید بودن صحت آنها است و در صورتی که این موارد به صورت صحیح یا کامل درج نشده باشد، اسکاپلاس جهت اطمینان از صحت و قطعیت ثبت سفارش می‌تواند از مشتری، اطلاعات تکمیلی و بیشتری درخواست کند .همچنین، مشتریان می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای تحویل گرفتن سفارش وارد کنند و اگر مبلغ سفارش از پیش پرداخت شده باشد، تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا باید کارت شناسایی معتبر ارائه نماید. همچنین آدرسی که خریدار به عنوان آدرس تحویل‌گیرنده ثبت یا انتخاب می‌کند، در فاکتور درج خواهد شد.
4-4- روز کاری به معنی روز شنبه تا چهارشنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات بررسی می‌‏شوند. لازم به ذکر است ثبت سفارش در اسکاپلاس در کل ایام سال اعم از تعطیلات رسمی نیز امکان پذیر می باشد.
5-4-کلیه سفارش‌‏های ثبت شده در سایت اسکاپلاس به وسیله ارسال کد سفارش مندرج در فاکتور سیستمی از طریق پروفایل، در پروسه بررسی قرار میگیرند. خرید شما از اسکاپلاس برای ما افتخار است و تیم فنی اسکاپلاس سعی خود را در تحویل پکیج های خریداری شده مشتریان انجام خواهد داد. همچنین حق کنسل کردن آن سفارش و یا استرداد وجه سفارش به مدت یک هفته برای تمامی مشتریان و اعضا محفوظ است.
6-4- طبق ماده 37 قانون تجارت الکترونیک «در هر معامله از راه دور مصرف‌کننده حداقل هفت روز کاری، وقت ‌برای انصراف (حق انصراف) از قبول خرید خود بدون تحمل جریمه و یا ارائه دلیل داشته باشد.» در اسکاپلاس مشتری می تواند تا حداکثر 7 روز کاری از خرید خود انصراف دهد و مبلغ واریزی بین 48 الی 72 ساعت کاری به حساب مشتری (اعلام شده از سوی مشتری از طریق تیکت یا سایر راههای ارتباطی و صرفا اعلام کتبی )  واریز خواهد شد.
7-4- با توجه به ثبت سیستمی سفارش، به هیچ عنوان امکان صدور فاکتور مجدد یا تغییر مشخصات آن از جمله تغییر فاکتوری که به نام شخص حقیقی صادر شده، به نام شخص حقیقی دیگری وجود ندارد.
4-8. سفارش دهنده موظف است تا حداکثر 60 روز از تاریخ ثبت سفارش خود اقدام به استعلام و ثبت دامنه کند، در غیر اینصورت اسکاپلاس این اختیار را دارد که یک دامنه برای سفارش دهنده انتخاب و خریداری کند و پکیج نرم افزاری ثبت شده توسط سفارش دهنده را راه اندازی نماید.
4-9. یکسال پشتیبانی (نرم افزار و سرور) رایگان توسط اسکاپلاس، بعد از عقد قرارداد توسط مالک سایت یا راه اندازی سایت شروع می شود.


5- روشهای پرداخت
1-5- تمامی مشتریان و اعضای اسکاپلاس می توانند وجه سفارش خود را بصورت آنلاین پرداخت نمایند.

6- روشهای ارسال و تحویل پکیج سفارشات
تمامی سفارشات صرفا توسط پست ارسال می گردد.

7- هزینه ارسال
1-7-  تمامی هزینه های ارسال بسته ها به عهده سفارش دهنده می باشد.
2-7- با توجه به قوانین اسکاپلاس ، ارسال کالا تا تکمیل شدن فرآیند سفارش و تکمیل قرارداد آنلاین در پروفایل شخصی افراد، امکان پذیر نخواهد بود.


8- تحویل سفارش
1-8- مشتریان محترم لازم است که پس از ارسال پکیج نرم افزار در محل تحویل بسته حضور داشته باشند، در غیر اینصورت مسئولیت و هزینه ارسال مجدد آن بر عهده سفارش دهنده می باشد.
2-8- مشتریان و اعضای محترم موظف هستند هنگام تحویل گرفتن سفارش و قبل از بازکردن بسته بندی، مشخصات کالای سفارش داده شده را با کالای تحویلی مطابقت داده و در صورت مغایرت از تحویل گرفتن آن خودداری نماید.
3-8- مشتریان و اعضای محترم موظف هستند در هنگام تحویل گرفتن پکیج، کالای سفارش داده شده خود را تحویل ظاهری بگیرند (تحویل ظاهری یعنی کالا از تمام جنبه های ظاهری بررسی و در صورتیکه فاقد هر گونه ایراد ظاهری باشد، تحویل گرفته شود). توجه گردد هنگامی که کالا تحویل ظاهری گرفته می شود، اسکاپلاس دیگر مسئولیتی در قبال مشکلات و ایرادات ظاهری کالا نخواهد داشت.
4-8- چنانچه بسته بندی کالا دارای مشکل یا ایراد ظاهری بوده و نشان از ضربه خوردگی یا مشکلات احتمالی داشته باشد، مشتری باید از تحویل گرفتن آن خودداری نماید و ضمن تهیه صورتجلسه، موضوع را بلافاصله به اسکاپلاس اطلاع نماید.